DFa limitka od MM III.

Dnes Naposled?

 
Pokračování ve stavbě modelu dorazilo zřejmě na úplný konec.
 
 
Prvním krokem bylo vyšperkování vozu. Bílá barva na hrany stupaček, červená na brzdové přestavovače, dosazení madel ke dveřím ,pro posunovače a na nákladové dveře.
 
 
Jako další krok jsem se rozhodl pro rámy oken. ( zalakováním obtisků přibude na skříni další vrstva barvy) Před usazením na model jsem černou barvou nastříkal rámy malých oken, ty nemají hliníkový rám ale jsou vsazené v gumovém těsnění, podobně jsou na tom i úzké okna na WC a v úborně ty jsou vyklápěcí a hliníkový rám mají jen vrchní poloviny oken.
 
Na vůz jsem osadil okenní rámy. Už při osazování okenních rámů se začala projevovat “moje nezkušenost” se stavbou leptaných stavebnic. Na dvou nebo třech místech se ukázalo být víc barvy než je vhodné. Takže rámy oken nesedí úplně přesně. Za ostatní nepřesnosti může vteřinové lepidlo 🙂
 
Obtisky, to je pro mě vždycky samostatná kapitola. Najít vhodný popis na obtisku je heroický výkon a pak zmíněnou oblast ještě vystřihnout aniž by došlo k poškození jiných nápisů… byl to sice boj ale zvládl jsem to. O co hůř jsou obtisky vyhledatelné na aršíku o to líp vypadají na voze. Je nejvyšší čas završit tvorbu matným lakem.
 
Matný lak zafixuje obtisky a taky okenní rámy a madla.
 
 
 
 
Až potud se relativně dařilo, jenže v dalším kroku došlo …….slušně řečeno ke katastrofě. Při lakování se ozvalo mě už důvěrně známé lupnutí, takže to zase někde povolilo (střecha nad služební částí), ale to nebylo to nejhorší.. Po chvíli se lak na bočnicích kompletně zkrabatil, naštěstí jsem byl při pohledu na tu katastrofu neschopen pohybu tak jsem se nesnažil zachránit situaci vůbec nijak ( to by bylo asi nejlepší řešení ) lak se postupně začal sám srovnávat, štěstí v neštěstí. Nevím co jsem udělal špatně, ale lak mi na modelu změnil odstín vagonové zelené na nějakou divnou až bych řekl khaki barvu. Je sice perfektně matný ale s jiným odstínem. Tak typuju že to už asi nijak neopravím. Kromě barvy zesvětlaly i obtiskyjen barva na střeše a na spodku vozu zůstala stejná.
 
Na finálním vzhledu lze vydělat nebo prodělat, pro muj model bohužel platí až ta druhá možnost. Namísto perly provozu jsem si stvořil vybledlého ” kopřiváka “. V podstatě jsem tři kroky před cílem celý model po…..
 
 
Mám trochu neodbytný pocit že tenhle model je nad moje zkušenosti. Navíc teď musím řešit dilema, jako odstavený vůz by to chtělo patinu… jenže abych zafixoval patinátory musím použít matný lak, no a když použiju lak a zase se to zkrabatí? …
DFa čko poputuje zase na půl roku do skříně, jestli na něm někdy ještě budu pokračovat nevím. Je tu varianta vrátit se téměř na začátek, kastli do louhu odstanit komplet nátěr a znovu…
 
 
 
 
Předchozí příspěvky: Díl 1 , Díl 2, Díl 3
 
Následující příspěvky: Díl 5
 
ČerTT

Napsat komentář