DFa povrchová úprava
Práce na modelu není tak hodně to spíš zapomínam postup stavby zveřejňovat, takže to napravím.
Střechu jsem vypodložil a zalepil. Střechu i skříň je potřeba zafixovat a jelikož jsem nenašel dostatečné množství gumiček přistoupil jsem k použití drátu. Drát jsem umístil na příčky skříně. Tady je potřeba hodně opatrnosti aby nedošlo k deformaci skříně. Už jsem to psal tohle je můj první model z leptu, takže je to testovací vzorek, proto jsem třeba střechu nechal zaschnout tři dny pod zajištěním.
Vypodložení střechy relativně vyřešilo jeji prohnutí, podle pravidla, že „každé řešení přináší nové problémy“, se hned v zápětí ukázal zádrhel. Rádius střechy, která má navazovat na skříň, po podložení vůbec nenavazuje, což je celkem logické, tak mi není jasné proč mě to nenapadlo dřív. Příště střechu pří podkládání před lepením zabrousím aby mě rádius střechy nevysunoval mimo boční stěnu. No už se stalo takže se střecha musí obrousit na modelu.
Celý spoj střechy a skříně je nutno několikrát přetmelit a přebrousit.
Dalším krokem je opět myčka, před lakováním. Základní barva úpně úžasně zviditelní všechny nedostatky, takže jsem celý kolotoč tmelení, broušení, mytí a lakování opakoval dvakrát. Mezi jednotlivými kroky jsem nechal vždy minimálně jeden den aby tmel a barva dokonale proschly
Následuje vrchní barva, I zde jsem se nepochopitelně dopustil začátečnické chyby. Kolem nákladových a průchodových dveří to chtělo první vrstvu udělat štětcem při stříkání se barva nemusí vždy dostat do všech záhybů na modelu jak je potřeba. což se mi taky stalo. Takže místo obvyklých dvou vrstev jsem musel ještě jednu přidat a už je vidět že jsou místa s větším množstvím barvy. Alespoň nemusím řešit dilema jestli model patinovat, prostě dostane patinu ta to zamaskuje.
Začínám skoro finišovat i přes drobné chybičky se pomalu rýsuje další hotový kousek ze seznamu vysněných modelů
ČerTT