Uložení modelů

Někde na internetu jsem narazil na článek o přenášení modelů, ten mi pomohl vyřešit i můj problém s nedostatkem místa pro uskladnění mých modelů. Různé velikosti krabiček, rozdílné materiály, atd.. Pokud máte náhodou stejný problém, možná Vám to pomůže s řešením. Krabičky jsou vhodné spíš pro vagony, lokomotivy mám uskladněné v origo krabičkách, prozatím.
 
Jako materiál jsem použil 6mm tlustou podložku pod plovoucí podlahy. Materiál se snadno řeže, je lehký, snadno dostupný. Pro lepení používám tavnou lepící tyčinku. Rozměry jsem navrhoval podle velikosti skříně, úspora místa je v mém případě slušných 25-30 % navíc jsem vyřešil i uložení pro modely od nichž už nemám originální krabičky.
 
 
Krabička má variabilní vnitřní uspořádání, na výkrese jsou pouze základní části, dno, obvodové stěny, a tři přepážky. Další přepážky jsem vyráběl přímo na míru uložených modelů.
 
 
Některé krabičky jsem navíc vylepšil tenkým molitanem, tato ůprava se dá použít pouze pro hladké boční stěny modelu, všechny drobnosti, které přesahují bočnici se zachytávají. Pro takový model se krabička upraví. Materiél, protože se jedná o polystyrén, nemá rád vysoké teploty, stačí pájkou lehce přejet po povrchu a vzniká prohlubeň, případně se dá osazení vytvořit mechanicky.