Skladiště

SKLADIŠTĚ

Zvažoval jsem umístění celého návodu na stavbu skladiště od Malé železnice, nakonec jsem od tohoto záměru upustil. Celý fotonávod je ke stažení na stránkách výrobce ve formátu pdf.
Kostra stavebnice je z plastu, doplněná díly z papíru, vše je přesně řezáno laserem. Díly stavebnice jsou v barvě použitého materiálu, některé díly vyžadují barevnou úpravu, podobně jako stavebnice vagonů. Stavebnice nevyžaduje žádné zvláštní vybavení, postačí lepidlo na papír, lepidlo na plast, pilník na začištění, štětec a barvy.
 
 
Varianta stavebnice s dřevěnou budovou mi připadala zajímavější, proti zděné budově. Rovněž barevná úprava je podle mě jednodužší. Komu se nechce barvit ať raději zvolí variantu zděné budovy, ta zůstané v bílé barvě.
Na obvodové stěny jsem použil štětec a stěny prostě jen ušpinil barvou, odstín záleží na vkusu. Dal jsem přednost hnědé barvě, tak aby místy prosvítala černá barva plastu. Působí to dojmem opotřebení trochu taková patina. Jednoduché, rychlé.
 
 
Střecha je stříkaná základní červenou barvou ve spreji, stejný odstín používám na modely nákladních vagonů. Následně zelená temperka dlouho roztíraná, vytvořila na střeše nepravidelné tvary, ty představují mech, ale střecha může zůstat i čistá, “zrovna nedávno ji konečně natřeli”. Taky by se daly použít rozličné papírové polepy se střešní krytinou. Ty se na střechu přilepí a střecha se nemusí barvit.
 
Doplňky skladiště, hasicí přístroj je vyroben z odporu jeden konec se odřeže a nabarví se tělo odporu červeně kousek přečnívajícího drátu načerno. Boční dveře na skladišti jsou posouvací.
A jeden pohled na skutečnost.
 
 
ČerTT