Nehodová vyprošťovací jednotka

NEHODOVÁ VYPROŠŤOVACÍ JEDNOTKA

I na modelové železnici občas dochází k mimořádným událostem. Pro tento případ mám k dispozici vlastní nehodovou vyprošťovací jednotku. Jednotka je sestavená ze dvou vozů. Rampovým vozem loženým vyprošťovacím tankem a kombinovaným nářaďovým a obytným vozem.
Rampový vůz ČSD řady Pxx, je ze stavebnice, vyprošťovací tank byl náhodná koupě je v měřítku 1:144, proti originálu je nepatrně upravený z dílů co zůstaly nepoužité. Např. rameno pomocného jeřábu, zadní šípová radlice, věž pro řidiče, bedny na nářadí. Krom tanku je na voze rovněž naloženo několik nezbytných pražců, pro vytvoření rampy a na různé podkládání. Vše je přilepeno, protože to během jízdy neustále padalo z vozuSmějící se.
Kombinovaný obytný vůz je překopávka z běžného rychlíkového vozu BTTB. Vůz má znázornit přestavěný osobní vůz se služebním oddílem ČSD řady BDa / BDs. Do vozu jsem dodělal nákladové posuvné dveře, typickou vyhlídku, čast oken jsem zaslepil, na střeše jsem odbrousil žaluzie větrání a přidal jsem komín od kotle na topení. Na jedné straně jsou pod vozem háčky, na těch je uložené lano, na druhé straně byly původně přilepené dva žebříky, do dnešních dnů se bohužel nedochovalyPlačící. Popisy na kombinovaném voze jsou vyrobeny pomocí bílé gelové fixy na papírové lepící pásce. rampový vůz má označení podle stavebnice Px, je to vidět pouze z velké blízkosti, proto nad přeznačením nepřemýšlím.
Zatím co vozy řady Pxx na vyprošťovací jednotce jsou používány, kombinovaný vůz je kompromisem pro nedostatek místa, v reálu je v jednotce použito více samostatných nářaďových a obytných vozů.
Interier je od poloviny vozu vytvořen znovu z bílého plastu. Z původní části interieru byla odstraněná jedna přepážka a vytvořená společná místnost s kuchyňským koutem. vedlejší kupé zůstalo původní, i když by mělo být přestavěno na lehátkové.
ČerTT