E499.0071

Bobina MTB anti monobloková úprava

 
 
Během včerejška jsem dospěl k názoru že je nejvyšší čas na úpravy. Ty monobloky mě už opravdu vadí. Mezi šílenýma nápadama bylo kupříkladu, vytisknout paprsky na papír (samolepku), vystříhnout a nalepit. Nebo vyříznout šablonu a nastříkat paprsky na monobloky. Všechny tyto šílenosti mě postupně přešly, naštěstí , tedy až na jeden nápad. Jednoduše opticky “odtáhnout” oči jinam… V jednoduchosti je síla, aspoň se to tak říká.
 
 
 
Krok jedna. “Obruče” monobloku je potřeba natřít na bílo. Bílá obruč opticky rozbije plochu monobloku a trochu opticky zatmaví disk kola, tedy přesně to co chci. To se líp řekne než udělá, kastle musí dolů a masky podvozků taky. V podstatě stačí dvě vrstvy bílé barvy, Je lepší dvě slabší vrstvy barvy než jedna tlustá. Navíc se dá zkusit jestli se barva z kola neloupe. Počtem vrstev barvy se dá redukovat sytost barvy, zůstal jsem umírněný, není potřeba aby bílá barva na obruči v podvozku zářila.
 
Krok dva. Trochu zvýraznit podvozky a nějaké ty detaily, aby se “oko” mělo na co dívat. Bohužel jsem zaexperimentoval s barvou a úpně to nedopadlo. Černá co jsem použil na podvozek je unikolka a je lesklá…….. obvykle používám tempery, nevím proč sem použil unikolky. No nevím… vím, protože bílá na obruči je unikolka, tempera je pro tento případ nepoužitelná (nekryje). Takže sem použil barvu co byla po ruce. Ano pořád je co se učit. Barvu je třeba použít hodně naředěnou , aby zatekla do spár v pružinách atd… Podle potřeby nechat zavadnout a postup opakovat.
 
Krok tři. Dokud byla sundaná kastle tak jsem ozdobil madla červenou barvou.
 
Krok čtyři. Složit všechny díly, a tady sem měl přestat, s blbnutím, všeho moc škodí, jenže sem nepřestal.
Na efekt antimonoblokové úpravy už následující kroky skoro nemají vliv. Vždycky pokud se něco zvýrazní je pravděpodobné že se objeví jiné dříve neviděné drobnosti. Kupříkladu jsem musel na podvozcích dotřít spodek rámu, který je vidět pod skříní lokomotivy. Pokud hrany stupaček opatříte bílou hranou, ukáže se že nejsou kde mají být…
 
 
 
Výsledek snahy je vidět na fotkách. V reálu to je trochu hezčí.
 
ČerTT