Administrativa II

Pokračování

Pokračování úředničení. Probádal jsem předpisy a vybral jsem si tři hlášenky. Trošku jsem je upravil aby se daly použít pro modelový provoz. Takže jsou něktré pasáže odlišné od originálu. Hlášenky jsou opsány z předpisu
V 30 PŘEDPIS PRO TECHNICKOU SLUŽBU VOZOVOU
Platný od roku 1966
 
ZPRÁVA O POŠKOZENÍ
První taková použitelná hlášenka je zpráva o poškození. Podle mě se dá celkem jednoduše použít i při běžném použití. Modely mají občas slabší chvilku a odhazují podle nich zbytečné díly. Rovněž pokud se na kolejišti simuluje nakládka vozů, může dojít k poškození vozu.
Při troše snahy se dají nesmyslné kolonky proškrknout, v rámci pravidla nehodící se škrkněte.
Do tabulky se pak zapíšou jednotlivé chybějící součástky, ulomené, ztracené atd..
Rovnou je k dispozici kolonka Náhrada v Kč, tuto kolonku lze doplnit později, k zjištění kolik ta nehoda vyšla finančně.
Je k dispozici i kolonka Příčina poškození je tedy možné odhalit i místa kde dochází častěji k poškození modelů.
 
 
ZPRÁVA O HORKÝCH LOŽISCÍCH VOZOVÝCH
Dalo by se říct že je to nesmysl, ale až tak úplně není. Je to pro vozy s kovovým rámem podvozků. Při opotřebení uložení dochází k posunutí dvojkolí a tím možnosti dotyku obruče s rámem, kde dojde ke zkratu a tím i k zahřívání. Hlavně v případě kombinované konstrukce podvozku, vlivem tepla může dojít k deformaci plastu.
Znám to z vlastní zkušenosti, taky vím že se snadno zapomene které dvojkolí to bylo, tak jak to potom opravit? Snad pomůže hlášenka.
 
 
HLÁŠENÍ O PŘETRŽENÉM TÁHLE
Další pravděpodobná příčina nehody, je přetržená souprava. Většinou jde pouze o rozpojení ve spřáhle, ale taky se mi povedlo zlomit spřáhlo v místě drážky pro pružinku, nejspíš šlo o nějaký zmetek z výroby. Taky jsem viděl velice efektivně zlomit spřáhlo při rozvěšování. Dá se použít i na poškozené nebo nespolehlivé spřáhlo.
Hlášenka se páruje se zprávou o poškození
 
 
K úplnosti systému schází ještě záznamy o převzetí vozu do opravny a do provozu. Vozové nálepky jsou už asi zhovadilost takže od toho upustím.
Dalším případným krokem je vytvoření vzájemného propojení jednotlivých hlášenek a vozových karet, momentálně jsem totiž uvízl na mrtvém bodě. Zatím se mi podařilo upravit hlášenky na formuláře pro vyplnění v PC .
Nepřemýšlím že bych hlášenky používal při každém ježdění, ale občas….. v záchvatu realičnosti …… to nemusí být špatné.

Napsat komentář