Zvedáky

PATKOVÉ ZVEDÁKY 4 x 25t

Po dlouholetém vymýšlení, dvoudením rýsování, dvoudenním lepením a barvením si dovolím předvést něco z mojí konstrukční kanceláře. Za spolupráci patří dík Malé železnici s.r.o Díly zvedáků jsou řezány laserem v Malé železnici
 
 
Provedeni zvedáků je statické, budou použité jako dekorace do depa. Při troše snahy by se zvedáky daly zprovoznit. Svislý i příčný stůl zvedáku jsou pohyblivé.
 
 
 
Základ zvedáku tvoří plastová kostra, doplněná papírovým detaily. Většina dílů je opatřena zámky pro zajištění vzájemné polohy.I přes množství dílů stavba postupuje rychle, pohodovým tempem jeden zvedák cca hodinu a půl. Výsledek podle mého stojí za to. Trochu jsem se zabral do modelaření, takže jsem zapoměl nafotit postup stavby, snad příště u vylepšené variantyÚžasný
 
Barevné provedení jsem zvolil podle dostupných barev ve vlastním skladu, červená základní barva ve sprejiSmějící se, doplněná výstražným žlutočerným šrafováním.
 
 
Na příčný stůl patří ze zadní strany klika, kterou se přes závit příčný stůl zvedáku posouvá, v rámci zjednodušení jsem ji vypustil. Zvedáky mají ve spodní části kolečka pro manipulaci, v rámci úspor rovněž vypuštěné ze seznamu dílů.
 
 
 
Celkový počet dílů na jeden zvedák přesahuje 40, 12 dílů je papírových, 27 je plastových, kovové osičky atd.. Všechno je lepeno toluenem. Ke stavbě jsem použil jehlové pilníky, 240 smirek, štětec, odlamovací nůž, pinzetu.
 
ČerTT