Mini cedulky a štítky

Mini

Momentálním cílem mého snažení jsou …… a teď si nejsem jistý jak to nazvat…. nejvhodnější je asi označení mini repliky řadových cedulí z lokomotiv a výrobních štítků.

Jedna věc, ty originální cedule jsou neuvěřitelně drahé a velké a pro někoho jako já, kdo doma zápasí o každý centimetr prostoru, je to moc špatná zpráva. Nezbývá než to vyřešit kompromisem. Cedulky si ve zmenšené podobě vytisknu….

Pravdou je že to nejsou originály. Ovšem lze tisknout jakékoliv řadové označení lokomotiv, včetně těch co se nedochovaly a taky jich lze na stejnou plochu umístit opravdu hodně.

Řadové cedulky

Lokomotivní řadové mini cedule po vytištění
Řadové cedule po zašpinění aby to připomínalo provozní opotřebení
Ten je ze “žehličky”, moje oblíbená

Původní záměr vytisknout si dvě tři cedulky jako dekoraci k ovládacím pultům do kolejiště se trošku vymkl kontrole když mě popadl záchvat tvořivosti. Některé jsem trošku ušpinil, aby vypadaly jako že jsou ze skutečné lokomotivy. Co není moc dobré je tisk cedulek na plocho, tím si sebou odnáší deformaci, není mi jasné proč se některé prohýbají víc a jiné méně a pár vyjímek zůstalo rovných. Pro sebe jsem si to zdůvodnil faktem že jsou lakované jen jednostranně.

Pro porovnání velikosti
Společně s druhou “várkou” cedulí

Výrobní štítky

Když už mám “pár” cedulí s čísly z lokomotiv, tak by to chtělo ještě……. výrobní štítky. Tak s těma sem si užil legraci, docela sranda byly i s logy výrobců, ale nějak jsem to zvládl, připouštím že jsem nenáročný modelář, naprosto jsem opustil původní myšlenku že budou všechny tištěné mini repliky v přesném měřítku.

Výrobní mini štítky v základní barvě
Mini loga v základní barvě
Mini výrobní štítky Škodovky
Mini výrobní štítky ČKD
Mini výrobní štítek strojíren v Martinu

A závěrem snad jen že se mi jeví že bych ještě potřeboval výrobní štítky z osobních a nákladních vozů? To zase někdy příště

Dochází mi nápady….

Modelaření zdar.

ČerTT